Artık herkesin elinin altında ya DSLR bir fotoğraf makinası ya da fotoğraf çekim kalitesi yüksek olan akıllı telefonlar bulunmakta. Bazılarımız bu fotoğrafları CD, DVD, veya harddisk gibi saklama ortamlarında arşivlerken bazılarımızda elle tutulur bir şekilde fotoğraf çıktıları istemektedir.

Şahsen kendi adıma ben fotoğrafların çıktılarını alan grubun içinde yer almaktayım. Bunun için de evimde kendime ait bir fotoğraf yazıcım bulunmakta. Ne zaman fotoğraf çeksem hoşuma gidenlerden eve gelir gelmez fotoğrafları çıkarırım.

Artık mürekkep püskürtmeli hesaplı yazıcılarla bile fotoğraf çıktıları alınabilmektedir. Mürekkep püskürtmeli, inkjet yazıcı olan kullanıcılar için fotoğraf kağıdı tavsiyesinde bulunmak istedim ve bildiğim kadarıyla özelliklerini anlatmaya çalıştım.

Kendi fotoğraflarını kendileri basanlar bilirler. Fotoğraf kağıdının kalitesi, yazıcınızın fotoğraf basma kalitesi kadar etkili olmasa da, fotoğraf çıktılarının güneşe, suya ve zamana karşı olan dayanıklılıklarında oldukça etkilidir.

Fotoğrafların sadece dayanıklı olmasında değil, ayrıca parlaklık, ışığı yansıtma, renk değerlerini düzgün bir biçimde yansıtmada da oldukça etkilidir.

Ben kendi edindiğim tecrübelerden yola çıkarak birkaç marka üzerinden bir inceleme ve kıyas yaparak kağıtları anlatmak istiyorum.

Kaynaklar: http://www.bilgesite.com 

Teklif ve Sipariş - Zeynel DAĞCI (0541) 435 97 03 - Berk BALCI (0541) 435 97 93