+90 (312) 387 13 46

Plotter - HP Plotter diğer Plotterlardan farkı nedir ?

Çizici/ Plotter - Plotter

Plotter - Çiziciler, özellikle çizim ve grafik çıktıların alınmasında kullanılan büyük boyutlu yazıcılardır. Bilgisayar teknolojisi, yabancı kaynaklı olduğundan, Plotter adı ile de bilinirler. Eskiden kalem ile çizdikleri için adları Plotter - çizici olarak kalmıştır. Günümüzde kalemli, mürekkep püskürtmeli çeşitleri vardır. Plotter - Çiziciler günümüzde dijital baskı ve daha çok CAD (Computer Aided Design) programları tarafından desteklenir. Plotter - Çiziciler genelde mimarlık, mühendislik, matbaa uygulamalarında yoğun olarak kullanılırlar.

Plotter - Çiziciler Drum ve Flatbed olarak ikiye ayrılırlar.

Drum Plotter - çiziciler, çizim sırasında kâğıt da kalem gibi hareket eder. Bu tip Plotter - çizicilerde daha büyük kâğıtlara çizim yapılabilir.
Flatbed Plotter - çiziciler ise kâğıt sabit konumdadır. Bu tip çizicilerde ise çizimler daha kesin ve hassastır.
Kullanım Şekli: Geniş Format Plotter - Çizicilere kâğıt rulo ve tabaka halinde verilir.

Plotter - Çiziciler, baskı yönünden de iç mekan ve dış mekan baskı olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Kanvas, afiş, proje ve diğer yumuşak kağıtlar gibi güneş ve suya dayanıksız ürünlerin baskısı iç mekan; reklam panoları, tabela ve araç kaplama gibi güneş ve suya dayanıklı baskı ise dış mekan baskı olarak adlandırılmaktadır.

HP, Epson, Canon ve Roland başlıca plotter üreten markalardır. Nokta Grup olarak bizler Tüm Plotter satışlarını yaptığımız gibi HP Plotter - Çizicilerin Gold Partneri olarak sizlere hizmet vermekteyiz.

Nokta Grup olarak sizlere Plotter ve Plotter Sarf Malzemeleri Her türlü kağıt satışı konusunda sizlere yarımcı oluruz. Her zaman bizi Teklif ve Siparişler için Berk BALCI (0541) 435 97 93 ve - Zeynel DAĞCI (0541) 435 97 03 numaralardan dlediğiniz zaman pizi arayabilirsiniz.

Kaynak: Vikipedi, özgür ansiklopedi

Bizleri plotter kesici fiyatları, plotter fiyatları, plotter nedir, plotter ne demek, hp plotter, mutoh plotter, olympos plotter, roland plotter, plotter, plotterlar, plotter çeşitleri, plotter fiyatları, plotter hp, hp plotter fiyat, hp plotter özellikleri, plotter al, ikinci el plotter, plotter alımı, plotter özellikleri, plotter kampanya bulabilirsiniz.

Nokta Bilişim Kağıt HP Gold Partner aramaları ; Tüketim Ürünleri, Sarf Malzemeleri, CAD Çizim Kağıtları ve Filmler, İç Mekan Media Ürünleri, İç Mekan Mürekkepleri, Latex Media Ürünleri, Feyink Muadil Kartuş, HP Sarf Malzemeleri, Kağıt Medya Ürünleri, Kartuş ve Temizleme Kitleri, Yedek Parçaları, OCE Sarf Malzemeleri, Sarf Malzemeleri            , Yedek Parçalar, Teknik Servis, Uzaktan Bağlantı, Teknik Servis Formu, plotter, plotter servis, plotter servisleri, plotter servisi, plotter yedek parça, plotter tamir, plotter, hp plotter, epson plotter, hp plotter servis, plotter servis, epson plotter servis, Hp Plotter, Yazıcı, Kağıdı, Kartuşu, Ozalit, Kesici, Satış, Servisi, Hp plotter, Colortrac Yazıcı, Foldjet Katlama Makinesi, Rodin uv, hp servis, hp servis ankara, hp ankara, hp kızılay, hp çankaya, hp servis, hp teknik servis, Plotter, HP Plotter, HP Plotter Servisi, Plotter Kağıdı, Plotter Kartuşu

Nokta Grup Tüm illerde servis bakım ve özel destek hizmetlerini 16 yıldır hp plotter fiyatları hizmetleri , hp plotter t795 satışı,  hp plotter türkiye hizmetleri, hp plotter t790 bakım servis hizmetleri, hp plotter kurulumu hizmetleri, hp plotter driver indirme ve edinme hizmetleri,  hp designjet t830 satış bakım hizmetleri , hp plotter ankara da hemen temin satış bakım servis hizmetleri vermektedir